neděle 15. října 2017

Americké celebrity mají novou módu: islám. Konvertovala Lindsay Lohan?


Herečka Lindsay Lohan už delší dobu studuje arabštinu a fascinuje ji islám. Loni se přestěhovala do Emirátů, teď smazala obsah svých profilů na Instagramu a Twitteru, kde nechala jen „Salam alejkum“, ponechala pouze Facebook. 


Její vyjádření pro tureckou TV show Haber Turk dokonce naznačuje, že možná konvertovala nebo zvažuje konverzi k islámu: „The Quran opened doors for me to experience spiritually, to find another true meaning. This is who I am.”

Letošní rok prý plánuje přerušit kariéru v showbyznysu a stráví rok dobrovolnickým aktivismem v uprchlických táborech v Turecku. „Jsem tak nadšená z této nové kapitoly v mém životě!“
http://muslimcouncil.org.hk/lindsay-lohan-wipes-clean-social-media-accounts-leaving-just-alaikum-salam-as-she-moved-to-dubai/


Greenpeace nebo islám – víra jako víra…


Časy se mění, ale principy zůstávají stejné. V době mých rodičů se vyhořelé hvězdičky se stagnující kariérou uchylovaly ke Greenpeace nebo Zeleným. Při zachraňování zvířat a v demonstracích za zdravější svět nacházely naplnění života, způsob jak se realizovat a být prospěšné i další možnost jak nezmizet z mediálního výsluní. Dnes už ochrana přírody netáhne. Místo zvířátek jsou mezi celebritami „in“ chudáci z třetího světa… a islám. Boji za jejich skutečné i domnělé blaho se věnují se stejným entuziasmem jako tenkrát – od nekončících adopcí Angeliny Jolie po proimigrační aktivismus Emmy Watson.
V kontextu koketování hrdinek bulváru s islámem pak člověk daleko lépe chápe jejich nekritickou podporu neomarxistickým multikulti projektům a současnou protitrumpovskou hysterii Hollywoodu.
Poznáte, kdo je kdo? Zdroj: vlastní koláž, FB

Madonna, Kardashianovy, Selena Gomez nebo Katy Perry si neuvědomují, jak moc svojí sebedojímavou povrchností a lacinou touhou po exotice házejí klacky pod nohy ženám v muslimských zemích. Producírují se v hidžábech, nikábech nebo dokonce burkách. Ony si je za chvíli sundají a půjdou se vyfotit třeba pro změnu nahé, ale muslimské ženy v něm zůstanou povinně trčet celý život. A pokud ne, riskují rodinu, zdraví nebo i život.

------------------------------

Milé hvězdičky s nenaplněným životem: Je mi fuk, že vám to sluší a připadáte si tak nějak „tajemně“ a sexy. Je mi jedno, že si možná do světa islámu projikujete svoji archetypální představu „noble savage“ – ušlechtilého divocha z jiné civilizace, kterého zachráníte a …

Život je něco jiného, než filmová role. Podporuji skutečné ženy se skutečnou odvahou chápat a měnit věci. Pro mě jsou celebritami obyčejné íránské ženy, které se rozhodly veřejně vyfotit BEZ hidžábu, přestože je to v jejich zemi společenská sebevražda s bonusem kriminálu. Fotí se tak, protože žádají možnost volby. Tu, kterou jim jejich islámská vláda nenabízí a nabízet nemůže. Uznejte, že s tím se vaše dětinské módní pózy opravdu rovnat nemohou.

Autor: Eva Svobodová| sobota 14.1.2017 18:18 | karma článku: 42.16 | přečteno: 3148x

Žádné komentáře:

Okomentovat