neděle 15. října 2017

Právo na cokoliv: Co mají společného obézní baletka a postižená modelka?

Ještě k nim chybí černá jednonohá lesba ze známého vtipu. Svět se co chvíli dojímá nad někým, kdo "šel za svým snem" a s pomocí píle a pozitivní diskriminace dosáhl kariéry v oblasti, na kterou nemá dispozice. Je to milé, ale...
Máme modelky s lupusem, obézní baletky, downické hlasatelky ... ale proč tedy nemáme i hasiče na vozíku, chirurgy s vadou zraku nebo šest miliónů afrických Evropanů? To není fér! Vždyť si to jistě také upřímně přejí!

Protože přes všechno korektní pokrytectví selským rozumem moc dobře VÍME, že tohle doopravdy nefunguje.

Život kvůli tomu nikdo riskovat nebude. I když jejímu nadšení fandíme, stokilová baletka není esencí křehké ženskosti, ale obětí neupřímného okolí. A modelka s kožní nemocí nebo tělesnou vadou prostě není předobrazem sexappealu, i kdyby měla tisíckrát vnitřní kouzlo a krásnou duši.

Vy jste tomu ve skutečnosti také nevěřili, že ne? Ale stejně ... ta pohádka o ubohém děvčeti, které se stane princeznou, je tak silný archetyp, že znova a znova téhle bláhovosti podléháme a fandíme těm Popelkám, které to nevzdávají. Je hezké si na chvíli zahrát na pohádku a udělat někomu na chvíli radost. Když televize nechá dívku s Downem jedenkrát hlásit počasí, protože o tom léta snila, je to hezký dárek. Přejme jí to.

Overtonovo okno: dárek není právo
Průšvih nastává, pokud nějaký šílený bojovník za sociální spravedlnost hodlá pohádku vydávat za standardní způsob, kterým má fungovat realita, stále a pro všechny. A zkouší to vnucovat ostatním. Americké univerzity by mohly vyprávět... 'safe spaces', 'white privilege' , 'cultural appropriation'.
Právo na uplatnění. Kvóty!
Právo na stejný život jako má soused. Dorovnejte!
Právo nastěhovat se do země, kterou si já vyberu. Imigrační kvóty!
Právo na cokoliv, aniž bych musel splnit podmínky, protože prostě CHCI. Být muž který rodí. Být bezpohlavní mimozemšťan. Být černoška, i když jsem bílá. Poručit větru a dešti.
A běda té nenávistné fašistické a rasistické zrůdě, která proti tomu jen cekne!Že máte PRÁVO na splnění svého snu? Ale no tak... Každý chce být krásným zdravým milionářem! Udělejte s tím něco! 

Pozitivní diskriminace je jako mor, dusící současnou západní společnost.Je zločinem pokryteckého okolí na těch chudácích, kteří si nechají namluvit, že to tak má být, že jde život okecat, ošvindlovat kvótami a pozitivní diskriminací nebo ukřičet. Nejde. A nikdy nešlo. A nikdy nepůjde.

Jak píše J. Doležal: "Zcela oficiálně se součástí naší reality stávají neuvěřitelné kraviny, vyfabulované poťapanými aktivisty nejrůznějších -ismů. Společnost bere jako směrodatné hlasy z úplného okraje názorového spektra, a dokonce i náš slovník se začíná podřizovat fanatikům a extremistům nejrůznějších odrůd a barev.

Kvůli korektnosti plácáme nesmysly. Chybí jen, aby se začaly množit stížnosti, že se pro muže nevyrábějí menstruační vložky.

No a pokud je mainstream takový, ... je nárůst preferencí vidláků, křupanů a řeporů zcela zákonitým fenoménem. ... Než tyhle poťapané sluníčkářské motanice, radši buranskou jednoduchost a přímočarost. Trumpy a Zemany zákonitě a předvídatelně vytvořila přesluníčkovanost mainstreamu."


-----------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/78004/francouzi-se-zamilovali-do-divky-s-downovym-syndromem-bude-dokonce-uvadet-v-televizi-pocasi.html

http://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/64365/divka-s-downovym-syndromem-snila-o-draze-modelky-sen-se-ji-splnil.html

http://www.tyden.cz/fotogalerie/obrazem-okouzlujici-modelka-bez-rukou-a-nohy-aldona-plewinska_6280/

https://www.frekvence1.cz/clanky/zabava/stereotypy-jsou-od-toho-aby-se-borily-rika-obezni-baletka-jeji-video-krasnych-piruet-je-hitem.shtml

http://www.extra.cz/pribeh-jako-z-pohadky-obezni-divka-dosahla-sveho-vysneneho-cile-a-stala-se-baletkou

http://revue.idnes.cz/modelka-s-vitiligem-londynsky-tyden-mody-f1z-/zajimavosti.aspx?c=A140918_132057_zajimavosti_nh

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/206191/svet-se-zblaznil-dalsi-chlap-porodil-dite.html

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/bila-aktivistka-dolezalova-se-citi-byt-cernoskou-od-detstvi/r~1ea660ae144f11e599590025900fea04/?redirected=1488966556

http://ona.idnes.cz/vinny-ohh-los-angeles-posedlost-plastika-vzhled-operace-promena-muz-mimozemstan-g18-/spolecnost.aspx?c=A170302_134413_spolecnost_bib

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/78039/tatinci-nezasivaji-aneb-proc-lide-voli-trumpy-a-zemany.html


Autor: Eva Svobodová| středa 8.3.2017 10:56 | karma článku: 41.25 | přečteno: 2272x

Žádné komentáře:

Okomentovat