neděle 15. října 2017

Pokladní s hákenkrajcem. A jiní extremisté. Máme stejný metr?

Kaufland řeší skandál. Prodavačka na kase měla na ruce odhalený vytetovaný hákový kříž a prý i další nacistické symboly. Někdo ji natočil a žádal, aby s tím obchod něco udělal. Až potud je vše v pořádku. Nulová tolerance, postih.Skandálek si s gustem vychutnávají „lepší lidi“ na internetu a média. Dostali snadnou oběť, protože podpora nacismu je bez debaty odsouzeníhodná. A postih zákonitý. Když jsem v práci a přicházím do kontaktu s klienty, nereprezentuji jen sebe, ale i firmu. Ale... způsob jakým se věc děla dál, rozhodně v pořádku není. Místo racionálního řešení tady máme spíš demonstrativní lynč. Fotka pokladní byla zveřejněna bez anonymizace na internetu a v médiích, přestože i fotky vrahů a teroristů jsou prezentovány rozostřené. Dav náhle vzniklých „antifašistů“ má konečně nepřítele, do kterého si může kopnout a bude chválený! A nejhlasitější jsou ti "lovci nácků", kteří mají sami s demokratickými hodnotami velký problém, viz můj minulý článek "Hate crime: Pořadatel festivalu Žižkovská noc napadl kapelu kvůli odznáčku".

Zloděj křičí "Chyťte zloděje!"

Nulová tolerance ke VŠEM antidemokratickým ideologiím je teoreticky jasná a správná věc. Ale co praxe?
Místo jednoho metru a systematického potlačování nenávistných ideologií tady máme přehnaná, gesta, vynucená strachem z lůzy volající po lynči. Dav malých lidí, mladých „aktivistů“ s rétorikou připomínající minulé doby a nadšených z toho, že konečně MŮŽOU někomu ublížit, budí strach a odpor. A ti, co pamatují totalitu, se znepokojením sledují dvojí metr ve společnosti.

Bojování minulých válek nevyhraje ty budoucí

Pro samý hon na pravicové extremisty si nevšímáme, že se nám tady v klídku roztahují jiní, stejně nebezpeční extremisté. Levicový extremismus bují na univerzitách i v politice, stal se mainstreamem, který nikdo nechce vidět. Extremistické organizace jako Antifa jsou „in“ na žižkovské Klinice, mezi humanitně orientovanými vysokoškoláky, extremisté je dokonce propagují dětem ve školním časopise Redway, financovaném českou kardiologickou společností.
Existence nácků neospravedlňuje existenci levicového extremismu, Antifa a jiných marxistů. Za jejich parazitováním na antirasistické a antifašistické rétorice se skrývá úplně stejný nenávistný primitivismus.

„Fašisté budoucnosti budou sebe nazývat antifašisty.“ W. Churchill

V americkém Berkeley několik tisíc levicových studentů zaútočilo na místo, kde měla probíhat přednáška pravicového komentátora a podporovatele D. Trumpa Milo Yiannopoulose. Poté co dav zaútočil na budovu i na policii tyčemi, kameny a zápalnými lahvemi, byl prostor evakuován. 
Stejnou strategii agresivního napadání názorových a politických oponentů, maskovanou za protifašistická hesla, používá ultralevice všude na světě. 
Útoky německé „ANTIFA“ ultralevice proti členům AfD hraničí s terorismem: zapálení auta europoslankyně Beatrix von Storch, zapálení auto předsedkyně AfD Frauke Petry, vytloukání oken, nebo přepadení dvou členů AfD. Nadávky a výhrůžky smrtí. Loni v květnu muselo 1400 policistů bránit místo sjezdu AfD před útoky 400 agresivních levicových demonstrantů, kteří účastníkům kongresu bránili dostat se dovnitř, zapalovali pneumatiky a házeli dělobuchy.

Všem stejným metrem!

Kauza prodavačky s vytetovaným hákovým křížem mi připomněla ještě jiné české extremisty, jejichž veřejné hájení saúdsko-arabské podoby práva šaría zůstává nepovšimnuto. Přibývá islámského teroru. Desítky let se v Evropě rozrůstá paralelní společnost s neslučitelnými hodnotami. Desítky let se extremisté "monitorují". Nenávistní kazatelé nerušeně šíří nenávist. Schvalování šaríje a násilného islámského džihádu by se ale mělo posuzovat stejným způsobem, podle stejného paragrafu 356 trestního zákona - podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod.
Všichni, včetně státní a výkonné moci, by si měli uvědomit jednu zásadní věc: Máme tu různé nenávistné ideologie, nejen neonacismus. Kdokoliv vyzývá k násilí, útlaku, diskriminaci nebo porušování základních lidských práv, stojí proti demokracii, stojí proti naší společnosti. Je správné takové ideologie odsoudit a netolerovat jejich propagaci na veřejnosti. Máme právo takové ideologie kritizovat, máme právo se proti nim jako společnost bránit. Všem stejným metrem.


Autor: Eva Svobodová| pátek 28.4.2017 13:02 | karma článku: 44.26 | přečteno: 5080x

Žádné komentáře:

Okomentovat